Orzesz ty! Ale będzie maga – z cyklu literatura dziecięca i młodzieżowa

Orzesz ty! Ale będzie maga –  z cyklu literatura dziecięca i  młodzieżowa

Fajowska, śmieszna, zabawna, tajemnicza, kolorowa, ciekawa” – oto określenia jakie padły z ust synka po przeczytaniu książek Dava Pilkeya napisanych w formie komiksów. A że nie jest on wielkim entuzjastą czytania, to zadziwiał mnie  fakt, jak chętnie siadał do książek i czytał je z uśmiechem na twarzy nie licząc stron – czyli nie zadając ciągłych pytań:  ile do końca.

DOG MAN seria Dava Pilkeya, autora bestsellerowej serii o Kapitanie Majtasie. Do kogo adresowane są  książki? Do każdego w wieku od 4 do 104, 105, 106 lat.  Książka przyciąga kolorami, rysunki wykonane są ciekawą kreską, co nadaje jej w całokształcie nutę zabawności. To prosta grafika, która sugeruje, że wykonana została ręka dziecka, choć tak oczywiście nie jest.  Kim jest DOG MAN? Gliniarz z psią głową, który powstał z aspiranta Nać-a i psa Grega. Ma ona bardzo trudne zadanie. Jakie? Ocalić świat! Ten tropiciel występku jest genialny w myśleniu i swoich działaniach, jest niepokonany i ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Nic dziwnego, że dzieło twórcy Kapitana Majtasa: DOG MAN stało się numerem 1 na liście bestsellerów New York Timesa. Takiego bohatera potrzebuje świat.

DOG MAN składa się z II tomów przedstawiających  przygody idealnego gliny, choć na dobrą sprawę każdą z tych części można czytać niezależnie od  tej drugiej. Początkowo dowiadujemy się, skąd wziął się Dogman – czyli najlepszy gliniarza w mieście, następnie czytamy o tym, jak zła pani burmistrz postanowiła przejąć władzę w całym miasteczku wykorzystując w tym celu odwiecznego wroga Dogmana – Kota Peta oraz konstruując do tego Robo-szefa. Nie będę zdradzała  Wam fabuły, ale zapewniam, że jest ciekawa. Nie zabrakło w komiksie wielu śmiesznych scenek o czym przekonałam się słysząc głośny śmiech synka. Te wybuchy śmiechu świadczą o jednym…. o świetnej zabawie, co pokazuje, że podczas czytania dziecko może nieźle się bawić.

Książka przyciąga do siebie kolorowymi obrazkami, pomysłowością fabuły oraz  pełno w niej neologizmów, wyrazów dźwiękonaśladowczych, zabawnych zwrotów i zawrotnej akcji. Łubu Dubu….. Ciach….. Buhuhuhu….  otwieramy książkę na str. 43 oraz 45 i mamy wrażenie, że oglądamy ruchome obrazki analogiczne do niemego kina. Potem strona 81 i 83….. itd.

Jedno jest pewne….. książki są w stanie zaciekawić małą osóbkę. Możecie je dostać na stronie Wydawnictwa Jaguar – klik. Co mnie zainteresowało w tym Wydawnictwie? To, że w ofercie wydawnictwa znajdują się głównie tytuły dla czytelników w wieku od siedmiu do siedemnastu lat, choć wiele z tych pozycji lubią też czytać dorośli odbiorcy. Jest to literatura przygodowa, historyczna, klasyka czy fantastyka, a co najważniejsze Wydawnictwo zawiera mnóstwo ciekawych serii, w tym ulubioną mojej córki – Zwiadowcy. Już niedługo podzielę się z Wami kolejną recenzją książki, która z córką czytamy na przemian.

Jeśli macie ochotę zapewnić swoim dzieciom niezłą zabawę to zachęcam do przeczytania opisanych komiksów! Warto!

Aneta

 


Reader Comments

  1. Czyż może być lepsza reklama niż słowa dziecka: ,, Fajowska, śmieszna, zabawna, tajemnicza, kolorowa, ciekawa”. Świetnie napisana recenzja. 🙂

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial