Od kleptomani do przyjaźni – historia trzech dziewczyn

Od kleptomani do przyjaźni – historia trzech dziewczyn

Dzisiaj mamy dla Was kolejną pozycję książkową dla młodzieży:

Trinkets

Autor:
Kirsten Smith

Kirsten Smith autorka scenariuszy – między innymi do filmów “Zakochana złośnica”, “Legalna blondynka”, “Króliczek” oraz “Ella zaklęta”, autorka powieści “The Geography of Girlhood”, tym razem  zabiera nas w świat grupy anonimowych kleptomanów. Książkę możecie dostać na stronie:

Wydawnictwa Jaguar – klik

Tymczasem zapraszamy Was na recenzję Zuzanny:

Co może łączyć trzy dziewczyny, które na pierwszy rzut oka są z kompletnie innych światów? Tego dowiadujemy się w „Trinkets” autorki Kirsten Smith. Mamy do czynienia z Tabithą – popularną uczennicą, posiadającą równie popularnego chłopaka; Elodie – nową dziewczyną w szkole, która, jak to zazwyczaj nowe dziewczyny mają w zwyczaju, jest kompletnie niezauważalna oraz Moe – twardzielką, która wielu osobom wydaje się niebezpieczna.

Ich drogi przecinają się na… spotkaniach grupy anonimowych kleptomanów. Jednak terapia nie przynosi oczekiwanych skutków, a dziewczyny nareszcie mają komu chwalić się swoim ukradzionymi fantami. Z czasem jednak, oprócz partnerek w zbrodni, bohaterki zyskują coś ważniejszego niż kolejne nielegalnie uzyskane zdobycze – przyjaciółki na dobre i na złe.

Trinkets czyta się łatwo i bardzo szybko. Niestety, mimo że sam pomysł na fabułę jest całkiem ciekawy, to nie został on odpowiednio wykorzystany. Kleptomania zostaje odsunięta na drugi plan i dostajemy trójkę zagubionych dziewczyn, każda z innym rodzinnym problem, każda nie do końca wie z kim chciałaby się ostatecznie zaprzyjaźnić i… to tyle. Nie była to historia zła, jednak na pewno nie zostanie w mojej pamięci na dłużej. Pozycję tę zaliczam do tzw. „odmóżdżaczy” – podczas lektury nie wykonałam żadnego większego wysiłku intelektualnego. Ale pamiętajmy, że takie książki też są nam czasem potrzebne, szczególnie w tak letnie, gorące dni jak te, z jakimi teraz się spotykamy.

(Jeżeli jednak komuś Trinkets bardziej przypadnie do gustu, to na Netflixie znajduje się serial na podstawie książki, pod tym samym tytułem.)

Zuzanna

Please follow and like us:
20

Dodaj komentarz

  1. O proszę, a właśnie szukam nowego serialu na netflixie. Choć generalnie wolę takie trochę w innym stylu, fantasy lub kryminały. Z takich młodzieżowych seriali to jedynie podobało mi się Sex education. Oglądałaś?

    1. Taak, obejrzałam Sex Education! Przyjemny, śmieszny serial. Nie słyszałam nic o powstaniu drugiego sezonu, ale mam wielką nadzieję, że się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Przejdź do paska narzędzi