Brokuły z serem pleśniowym i gruszką

Brokuły z serem pleśniowym i gruszką

Macie nieraz ochotę na coś, czego nie możecie sprecyzować? Ja właśnie tak dzisiaj miałam.  Otwierałam lodówkę, chodziłam z kąta w kąt, aż wpadłam na taki pomysł.  Ugotowałam brokuły, pokroiłam ser pleśniowy, uprażyłam słonecznik, zapiekłam gruszkę. Połączyłam wszystko razem i wyszło pysznie. Dlatego postanowiłam podzielić się z wami przepisem. Co potrzebujemy?

brokuły

słonecznik

ser pleśniowy z niebieska pleśnią

sól, pieprz

2 gruszki

makaron

olej lniany

można posypać rukolą

Słonecznik uprażyć. Brokuły ugotować. Gruszki obrać, pokroić w księżyce i zapiec do miękkości. Ugotować makaron (w moim przypadku były to bezglutenowe świderki). Ser pleśniowy pokroić w kostkę. Połączyć wszystkie składniki, przyprawić i dodać olej lniany. Na wierzch można posypać rukolą lub dodać szczypiorek.

Aneta

 

 


Reader Comments

  1. Wszystkie składniki uwielbiam, więc chętnie wykorzystam ten przepis, zwłaszcza że nie mam dziś pomysł una obiad, a wszystko to mam w lodówce ?

    1. Podobno tak. Niektóre produkty żywnościowe mogą prowokować ataki migreny. Jak np. ser żółty i pleśniowy, orzeszki ziemne, czekolada, wędzone wędliny i ryby, marynaty, pomidory, kawa i czerwone wytrawne wino.

  2. Ostatnio dania makaronowe u mnie królują 🙂 Nie do końca przekonuje mnie ta gruszka, ale kto wie, może by mi zasmakowało.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial