Botoks czy zioła – oto jest pytanie?

Botoks czy zioła – oto jest pytanie?

9 września, to Międzynarodowy Dzień Urody i dlatego właśnie dziś pragnę poruszyć kilka kwestii w tym temacie.

Współczesne kanony kobiecego piękna bardzo różnią się od tego, do czego przywykli nasi rodzice i dziadkowie. Dzisiejszy świat akceptuje, a nawet wymusza ingerencję w urodę, nierzadko z dużą stratą dla tej ostatniej. Młode dziewczyny nie czują się dziś piękne bez dorysowanych brwi, przyklejonych rzęs, wypełnionych ust i piersi, przedłużonych włosów, paznokci i mocnego makijażu.

Dekadę temu dużo mówiło się o tanoreksji czyli uzależnieniu od solarium. Dziś kobiety często nie potrafią zachować umiaru w poprawianiu urody: z miesiąca na miesiąc chcą mieć coraz gęstsze rzęsy, pełniejsze usta czy mocniej zarysowane brwi. I to byłoby w porządku, gdyby pamiętały, że jest taki moment w tym ciągłym poprawianiu urody i jeśli się go przegapi , to wygląd zaczyna budzić zdziwienie, a nie podziw.

Ten trend jak każda moda, kiedyś przeminie, czego nieśmiałe sygnały widać już dziś – coraz więcej pań znów interesuje się ziołami, naturalną pielęgnacją włosów i twarzy, kosmetykami ekologicznymi i zdrowym odżywianiem. Im szybciej zrozumiemy, że nasza uroda zaczyna się w środku, w naszej głowie, emocjach i jelitach tym łatwiej zaakceptujemy siebie i poczujemy się pięknie.

Bardzo zachęcam do codziennego ruchu na świeżym powietrzu, medytacji, zdrowego i rozsądnego odżywiania się, a przede wszystkim do zachowania umiaru w ingerencję urody. Nie mówię oczywiście, aby nie korzystać z gabinetów kosmetycznych – jak najbardziej polecam! Ale drogie panie, róbmy to wszystko z umiarem i smakiem. Na ulicach coraz więcej widuję kobiet o tak dziwnych rysach twarzy, że nie sposób nie oglądnąć się za nimi, aż głowa się urywa! Tylko te twarze niestety przykuwają uwagę swoim nienaturalnym wyglądem, a z pięknem nic a nic wspólnego nie mają.

Także umiar i jeszcze raz umiar, to właściwa droga, po jakiej należy stąpać, aby długo cieszyć się naszym zdrowiem i urodą.

Marzena

Please follow and like us:
20

Dodaj komentarz

  1. Sama na obecną chwilę nie zdecydowałabym się na zabiegi z medycyny estetycznej, jednak nie mówię NIE bo za kilka lat któż wie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Przejdź do paska narzędzi