“Początek” T. Matharu to świetny początek wciągającej serii z kategorii fantasy

“Początek” T. Matharu to świetny początek wciągającej serii z kategorii fantasy

Ta książka to zdecydowanie dobry wybór dla lubiących klimat książek Tolkiena. A, że rodzinnie, każdorazowo zasiadamy przed telewizorem, gdy tylko  usłyszymy zapowiedź Władcy Pierścienia czy Hobbita to z przyjemnością po przeczytaniu recenzji na stronie Wydawnictwa Jaguar córka zasiadła do przeczytania tej książki:

Imperium grozi niebezpieczeństwo. Żądne krwi hordy orków wypowiadają wojnę jego mieszkańcom. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy przyłączają się do walki. Trzy rasy łączą siły w wojnie z bezlitosnymi orkami.[Wydawnictwo Jaguar]

Taran Matharu

Seria: Summoner

Data wydania: październik 2015

Liczba stron: ok. 400

Kategoria: bestseller, dla młodzieży, fantasy

Zapraszam na recenzję 14-letniej Olimpii:

15 – letni chłopiec o imieniu Fletcher odkrywa przez przypadek swój dar: przywoływanie demonów. Był to bardzo rzadki dar. Co ciekawe demony stawały się najlepszymi towarzyszami zaklinaczy i tak było w przypadku Fletchera.  Po zbrodni, którą dokonał w swojej miejscowości  chłopiec musi uciec ukrywając swojego demona. Po drodze spotykają go wrogie oraz przyjazne niespodzianki. Jedynym miejscem, w którym odnalazł bezpieczne schronienie okazała się Akademia Vocanów, w której spotkał przepełnionego goryczą krasnoluda oraz księżniczkę elfów. O tym, czy okazali się jego przyjaciółmi nie zdradzę, bo to oznaczałoby zdradzenie fabuły. W Akademii Fletcher uczył się zaklęć, szermierki oraz demonologii, aby zawalczyć na froncie przeciw bezlitosnym istotą, jakimi byli orkowie. Przywódcą orków był, podobnie jak w Hobbicie Tolkiena, potężny ork albinos.

Czy Akademia Vocanów okazała się bezpiecznym miejscem dla Fletchera?

Czy może on zapomnieć o swojej zbrodnia?

Aby odpowiedzieć na te pytania warto przeczytać tą książkę.

Książka zawiera bogate słownictwo, czcionka sprawia, że łatwo i szybko ją się czyta. Ta książka to idealny wybór dla miłośników fantasy oraz książek przygodowych. Obfituje w zaskakujące wątki, wartką akcje, ciekawą fabułę i przemyślane zwroty akcji. A co ciekawe nic nie jest oczywiste, bo wszystko może się zdarzyć. To świetny wybór nie tylko na wakacje! Polecam.

Olimpia


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Przejdź do paska narzędzi